kabe turhande
turhande umre
kabe3
kabe4

2020 Hac Kura, Kesin Kayıtlar ve Ücretleri

2020 HAC KURA, KESİN KAYITLARI VE ÜCRETLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME 1- 2020 yılı hac kurası, 09 Ocak 2020 Perşemb...
Geziye Katıl

Yaz Tatili Hac Öncesi Umre Turu Programı

12 Haz 2019 - 29 Haz 2019
Turhande Tur Ekonomik Umre Turu Programları Gaziantep Çıkışlı ve Türkiye' nin Her Yerinden Umre Turu
Geziye Katıl
- $' dan İtibaren

Ramazan Bayramı Umre Programları Tercihli

Ramazan Bayramı
Mübarek Ramazan Ayının Son Günlerini Ramazan Bayramı İle Birleştiriyoruz, Turhande' nin Uzman Kadrosu Hizmetinizde
Geziye Katıl
- $' dan İtibaren

Ramazan Sonu Kadir Gecesi Umre Turu

25 May 2019 - 09 Haz 2019
Ramazan ayının 27. gecesi Kadir Gecesi olarak idrak edilir. Bu geceyi Turhande ile Kabe' de geçirmenin tadını yaşayın.
Geziye Katıl
- $' dan İtibaren

Ramazan Ayını Karşılayan Umre Turu

03 May 2019 - 18 May 2019
Mana İkliminin Kılavuzu Turhande Turizm ve Kurucusu Mehmet Gebel Rehberliğinde Ekonomik Umre Turu
Geziye Katıl
- $' dan İtibaren

Kudüs ve Ürdün Bağlantılı Umre Turu

30 Nis 2019 - 07 Haz 2019
Turhande Turizm Farkıyla Kudüs-Ürdün Bağlantılı Umre Turlarımızla Ecdadın İzini Takip Ediyoruz.
Geziye Katıl
- $' dan İtibaren

Kudüs ve Mısır Bağlantılı Umre Turu

26 Nis 2019 - 09 Haz 2019
Türkiye' de İlk, Ortadoğu Turlarında Uzman Kuruluş Turhande Turizm Kudüs ve Mısır Bağlantılı Umre Turu
Geziye Katıl
2150 $' dan İtibaren

Yaz Tatili Kudüs, Mısır Bağlantılı Umre Turu

12 Haz 2019 - 02 Tem 2019
Ekonomik Umre Turu ile manevi iklime yolculuk. Gaziantep' ten Umre Turumuzda profesyonel rehberlerimiz eşlik ediyor.
Geziye Katıl
1300 $' dan İtibaren
12
 • Hac Nedir?

  Bir hacı, Arefe günü, öğle ezanından bayramın birinci günü, sabah namazı vaktine kadar olan zaman içinde, Arafat’ta biraz dursa veya ihramlı olarak Arafat’tan geçse veya ihramlandıktan sonra hasta olup uykuda iken, baygın sedye içinde veya başka bir şeyle taşınarak nüsükler yaptırılırsa veyahut ihrama girmeden önce, hasta olan, bayılan yerine başkası ihrama girip, bu uyanmadan, ayılmadan önce, o bunun yerine de nüsükleri ayrıca yaparsa veya Arefe günü olduğunu bilmeyerek, Arafat’ta dursa, haccı sahih ve tavaf-ı kudum sakıt olur.

  O yerin Arafat olduğunu bilmek ve niyet etmek lazım değildir. O gün veya gece, Arafat’ta bulunmayan veya Arafat’tan geçmeyen hacı olmaz.

 • Umre Nedir?

  Umre, hac zamanı olan beş günden başka, senenin her günü, ihram ile yapılan, tavaf ve sa’y yapmak ve saç kazımak veya kesmektir. Umrenin farzı ikidir. İhram ve tavaf. İhram umrenin şartı, tavaf ise rüknüdür. Sa’y ve tıraş olmak ise vaciptir. Umre, ömürde bir defa, Hanefi ve Maliki’de sünnet, Şafii ve Hanbeli’de farzdır.

  İhrama girme yerleri:

  Mekke’ye mîkât sınırları dışındaki yerlerden gelenler yolları üzerindeki mikâtlardan birinde ihrama girerler. Mekke’de bulunulduğu esnada umre yapmak istenirse, Mekkeliler gibi, Harem Bölgesi dışına çıkılarak ihrama girilir.

  Umre nasıl yapılır?

  1- Mîkât sınırlarının birinde ihrama girilir ve niyet edilir. 2- Telbiye, tekbir, tehlîl salevât-ı şerife okunarak Harem-i şerife girilir. Niyet edilip umre tavafı yapılır. Tavaf esnasında iztibâ ve ilk üç şavtta remel de yapılır. 3- Tavaf namazından sonra Mes’aya gidilerek umrenin sa’yi yapılır. 4- Tıraş olunup ihramdan çıkılır. Böylece umre tamamlanmış olur. Umrede Arafat, Minâ, Müzdelife’deki menâsik, kudum ve veda tavafı yoktur.

  Okunacak dualar:

  Umrecilerimize hediye ettiğimiz Umre Rehberi isimli kitapçığımızda bu dualar mevcuttur. Mutlaka o duaları okumak da şart değil, herkes bildiği duaları okuyabilir.

  Unutmayın :

  Umre, Hanefî ve Mâliki mezhebinde müekked sünnettir. Şâfiî’de ömürde bir defa umre yapmak farzdır, ancak hemen yerine getirilmesi gerekmez. Hanbelî’de ise, ilk fırsatta hemen yerine getirilmesi gereken bir farzdır. İhram, iki parçalı bez olup, iple bağlanmaz, düğümlenmez ve kancalı iğne ile tutturulmaz. Hac, umre, ticaret veya herhangi bir şey için uzaktan gelenlerin, mikât denilen yerleri, ihramsız geçerek, Mekke-i Mükerreme Haremi’ne girmeleri haramdır. Geçenin, geri mikâta gelip ihrama girmesi lazımdır. İhrama girmezse, kurban kesmek lazım olur. Mikât denilen yerler ile, Harem-i Mekke arasına Hil denir. Mikâttan geçerken, bir iş için Hil’de kalmaya niyet edenlerin ve Hil’de oturanların, hacdan başka niyet ile ihramsız hareme girmeleri caizdir. Mikât yerlerini geçerken, niyet ederek ve telbiye yaparak, usulü ile, ihrama girilir. Mikât yerinden önce, hatta kendi memleketinde de giymek caiz ve daha iyidir.

  İhramlıya yasak olmayanlar

  1- Başına dokundurmamak şartı ile, herhangi bir şeyin altında ve gölgesinde oturmak. Şemsiye kullanmak. 2- Yıkanmak, kokusuz sabun kullanmak. 3- İhram örtülerini yıkamak veya değiştirmek. 4- Kıl koparmadan kaşınmak, gözde biten kılı veya kırılmış tırnağı koparmak. 5- Diş fırçalamak, sürme çekmek. 6- Diş çektirmek, kan aldırmak, iğne vurulmak, yara üzerine sargı sarmak. 7- Güzel koku satan dükkanda oturmak veya güzel koku satın almak. 8- Yüzük, kol saati takmak ve silah taşımak, bele kuşak, para kesesi, kemer bağlamak, omuza çanta asmak. 9- Kollarını giymeden palto veya ceket gibi dikilmiş bir elbiseyi omuzlarına almak. 10- Yorgan, battaniye veya herhangi bir örtü ile yüz ve baş hariç, vücudun diğer kısımlarını örtmek. 11- Balık vb. su ürünlerini avlamak. 12- Kendi emri olmadan, ihramsız kişi tarafından avlanan kara avının etinden yemek. 13- Karga, çaylak, yılan, akrep, fare, sinek, karınca, pire, arı, kene, keler, kelebek, kaplumbağa gibi av hayvanı olmayan hayvan veya haşerelerle, kuduz ve saldırgan köpek, kurt ve kaplan gibi yırtıcı hayvanları öldürmek. 14- Pire, her türlü sinek, başkasının üzerinde bulunan biti, fare, yılan, akrep, kurt, çaylak gibi zararlı ve insana saldıran hayvanları öldürmek. 15- Terlik gibi üstü açık ayakkabı giymek. 16- Bit ölmemek ve saç dökülmemek üzere kaşımak. 17- Renkli ihram giymek. 18- Gusletmek. 19- Başı âdet olmayan şey ile [tas, tepsi] örtmek, paket gibi şeyler koymak. 20- İnsanların dikip yetiştirdiği sebze ve ağaçları koparmak. 21- Düşman ile dövüşmek. 22- Kadınların deriye değmemek üzere yüzlerini örtmeleri ve dikilmiş elbise, mest, çorap giymeleri, örtü altına ziynet eşyası takmaları caizdir.

  İhram giyene yasak olanlar

  İhrama giren kimseye ihramlı bulunduğu sürede (ihramdan çıkıncaya kadar) diğer zamanlarda helal olan bazı fiil ve davranışları yapması yasak olur. İşte bunlara ihram yasakları denir. Bu yasaklar şunlardır: 1- Saç veya sakal tıraşı olmak, bıyıkları kesmek. 2- Kasık ve koltuk altı kıllarını yolmak veya tıraş etmek. 3- Vücudun diğer yerlerindeki kılları koparmak veya kesmek 4- Tırnak kesmek. 5- Vücuda veya ihrama (kadınlar elbiselerine) güzel koku sürmek, kokulu sabun kullanmak. 6- Giyim eşyası olarak hazırlanmış (dikilmiş veya örülmüş) şeyleri giymek. Normal şekilde giymeksizin, palto, pardösü, gömlek ve benzeri giyim eşyasını omuza almak veya bunları yatarken baş açıkta kalmak şartı ile üzerine örtmek yasak değildir. 7- Başını ve yüzünü örtmek, takke bere giymek veya başa sarık sarmak. 8- Eldiven, çorap veya topukları kapalı ayakkabı giymek. Giyimle ilgili yasaklar sadece erkeklere aittir. Hanımlar normal elbiselerini giyerler, ihram süresince, sadece yüzlerini örtmezler. 9- Cinsi ilişki veya öpüşmek, oynaşmak, şehvetle tutmak.... gibi cinsi ilişkiye götüren davranışlarda bulunmak. 10- Şehevi duyguları tahrik edici şeyleri konuşmak. 11- Tâ’attan ayrılıp, haram fiilleri yapmak. 12- Başkaları ile tartışmak, kavga etmek, sövmek, kötü söz ve davranışlarla gönül kırmak. 13- Eti ister yensin ister yenmesin her türlü kara avını avlamak. 14- Avcıya avını göstermek veya avlanmak konusunda yardımcı olmak. 15- Av hayvanlarına zarar vermek. 16- Harem bölgesinde kendiliğinden çıkan ot ve ağaçların koparılması, ister ihramlı, ister ihramsız herkes için yasaktır. 17- Hatmi ile başını yıkamak. 18- Hamama girmek. 19- Kendi üzerinde bulunan biti öldürmek ve öldürmek için göstermek. Bunları bilerek veya bilmeyerek, unutarak yapanlara, kurban, sadaka cezaları lazım olur. Ceza olarak kesilen kurbanın etinden sahibi yiyemez. İfrad hacda bir kurban icap ettiren suçu, kârin hacı işlerse, biri umre için, iki kesmesi lazımdır.
 • Umre Nedir?

Blog

Ramazan Ayını Karşılayan Umre Programları

|Comments are Off
ramazan ayında umre turu, ekonomik umre turu, mekke, kabe, medine, mescidi nebevi, gebel hoca umre turu

Turhande Turizm Umre Programı

|Comments are Off
2018 yılında Türkiye’ nin her yerinden Umre programımız.

Turhande Turizm hacıları bir araya getirdi

|Comments are Off
Gaziantep Umre Turu, Hac Rehberi Turhande Turizm, Geçtiğimiz yıl Hac mevsiminde kutsal toprakları birlikte ziyaret eden yaklaşık 200 Hacı, geleneksel “Hac Yemeğinde” tekrar bir...

Turhande Turizm Umre için Gaziantep’ten uçak kaldıracak

|Comments are Off
Turhande Turizm, Gaziantep ve bölge illerden gelecek vatandaşları Gaziantep Havalimanı’ndan umreye götürecek. Turhande Turizm, Gaziantep’ten direkt umreye gitmek isteyen umreci...